Зміст:

 

Єдине почуття, яке Вас турбує перед поїздкою в улюблене місце для відпочинку на свіжому повітрі - як же укомплектувати усе спорядження в розумних межах, невеликих об'ємах і нічого не забути.

Поки у Вас є час на домашні клопоти, пора привести в порядок своє спорядження. Це допоможе витрачати менше сил і годин на пошуки усього необхідного.

Ось 10 порад, як професійно організувати туристичне спорядження та одяг для майбутньої подорожі.

1. Очистіть спорядження від забруднень
 

Під час активного відпочинку в горах або трекінгу по важкопрохідних місцях ми всі, рано чи пізно, потребуємо хороший душ та випрати брудний, спітнілий одяг. Якщо власна гігієна далеко від дому не є особливою проблемою, а речі можна випрати у найближчому водоймищі, то повноцінний догляд за спорядженням можливий тільки вдома. Перш, ніж збиратися в похід - переконайтеся, що всі предмети з Вашого туристичного арсеналу чисті, сухі і добре пахнуть. Відремонтуйте поломки відразу, як тільки повернетеся додому і не відкладайте на потім. Ви ж не хочете ризикувати хорошим сном через несправний намет і відчувати дискомфорт у смердючому спальнику?
 

2. Відсортуйте за категоріями
 

Тепер розкладіть все своє спорядження і розділіть його на 2 категорії: основну і для конкретних видів активного відпочинку. Потім розділіть усе на більш дрібні купки, наприклад:

3. Відфільтруйте зайве
 

Коли під час подорожі з друзями хтось із них питає - чи є у Вас [вставте сюди незрозумілий об'єкт], Ви завжди відповідаєте «так»? Це самовдоволене почуття викликає звикання ... але ж легкий рюкзак набагато краще!

Забудьте про "візьму це на всяк випадок" і ретельно перевірте своє спорядження перед наступною поїздкою. Виявили схожі або повторювані речі? Вам дійсно потрібно брати з собою три похідні плити або чотири однакові куртки? Якщо щось застаріло або просто перестало бути актуальним - продайте це або віддайте тому, хто потребує.


4. Знайдіть правильне місце для зберігання
 

У більшості з нас або недостатньо місця для зберігання, або ми просто не вміємо його правильно використовувати.

Якщо у вас немає розкоші у вигляді гаражного приміщення, проявіть творчий підхід до більш маленьким просторів. Виділіть невикористовувані частини гардероба або пральної шафи. Ніколи не недооцінюєте можливості зберігання Вашого рюкзака або місця під ліжком. Ви можете навіть продати старі запилені книги, щоб звільнити місце на полицях для важливих речей (спорядження, спорядження і ще раз спорядження!).

5. Очистіть місце для зберігання
 

Ви щойно випрали спальний мішок, відремонтували трекінгові черевики і звільнили місце для зберігання. Не кладіть усе це бездоганно чисте спорядження куди-небудь у брудне та сире місце. Протріть усі шухлядки і контейнери, які збираєтеся використовувати. Перевірте тільки що звільнені полички та шафи. Таким чином, Ви зможете переконатися, що ніде немає вологих плям або молі, яка любить покусувати дорогу вовняну тканину. Після того, як Ви зробите таку велику роботу - чистоту буде легко підтримувати за допомогою швидкого прибирання пилу кожні пару місяців.

6. Виберіть, як і в чому зберігати спорядження
 

Коробки для зберігання та контейнери з кришками

Придбайте декілька квадратних коробок для зберігання намету і тенту, спальної системи, кухонного туристичного приладдя і того одягу, який не можна складати, наприклад, з мериносової вовни. Коробки для зберігання наметів або надувних подушок не повинні бути герметичними, інакше тканинні покриття будуть постійно піддаватися впливу одного і того ж (високого) рівня вологості - найкраще використовувати вентильовані. Що стосується одягу, переконайтеся, що у контейнерів для зберігання є кришки, щоб не допустити потрапляння молі, води та пилу. Якщо Ви плануєте складувати якісь речі під ліжком, переконайтеся, що вибрали не дуже високі контейнери для цього. Який би розмір і стиль Ви не обрали - прозорі контейнери значно спрощують визначення того, що знаходиться всередині.

Зберігання мериносової вовни

Якщо Ви зберігаєте що-небудь з мериноса протягом тривалого періоду часу, подумайте про герметичну упаковку в зіп-пакетах, щоб уберегтися від молі і чешуйниці. Деревина червоного кедра також є природним репелентом від комах - її можна покласти прямо в шафу і ящики, не викликаючи неприємного запаху.

Корзина для білизни

Якщо у Вас є трекінгові палиці, весла, лижі, штативи або інші довгі предмети для активного відпочинку - зберігайте їх у високому кошику для білизни.

Чохли з кольоровим маркуванням і гермомішки

Якщо у Вас дуже обмежений простір або Ви хочете звільнити місце у своїх контейнерах - рекомендуємо придбати кілька чохлів для одягу або гермомішків. Вони допоможуть вмістити громіздке спорядження і необхідні предмети, такі як туалетні приналежності та засоби першої допомоги.

Застосовуються ті ж правила, що і у випадку з коробками: якщо Ви зберігаєте намети або туристичні килимки, залиште гермомішок відкритим, щоб вентильоване повітря могло входити і виходити. Виберіть один колір мішка для кожної категорії, щоб Ви могли легко все знайти через кілька тижнів або місяців. Маркіруйте і запам'ятовуйте, що зберігається під вибраними кольорами - і тоді збори у поїздку будуть як ніколи швидкими і злагодженими.

Електроніка

Переконайтеся, що Ви вийняли батарейки з усієї електроніки, перш ніж покласти її на зберігання. Іржавий ліхтарик - це останнє, з чим Ви захочете мати справу, коли вже покинете будинок та опинитеся у лісі наодинці з темрявою. А також, під рукою завжди корисно мати запасні батареї.

7. Наклейте етикетку і підпишіть вміст

Марно мати купу ящиків для зберігання речей, якщо Ви не знаєте, що в них знаходиться. Не бійтеся липких етикеток. Маркіруйте своє спорядження відповідно до основних категорій і будь-якими іншими видами діяльності, про які ми згадували на початку.

Якщо Ви використовуєте чохли для речей або гермомішки, то їх вміст також можна помітити листом з переліком назв або кольором. Наприклад: синя мітка буде служити для предметів системи сну, червона - для лижного спорядження і т.д.

8. Розмістіть у послідовності

Використовуйте простір для підвішування

Якщо повісити одяг, Ви заощадите масу місця. Повісьте базові прошарки зліва і рухайтеся вправо до пуховиків. Ви також можете повісити рюкзак, щоб на підлозі було більше місця для коробок та контейнерів.

Ви не зможете повісити все

Зберігайте речі з мериносової вовни в окремій коробці або чохлі для одягу, щоб вони не втратили форму.

Бачите пришиту петельку або бірку на комірі пуховика? Протягніть її через верхню частину вішалки, щоб зняти частину тиску з плечей. Також варто придбати кілька більш товстих тремпелів для важких та зимових речей.

Укомплектуйте ряди з коробок по сезонам

Складіть коробки і контейнери для зберігання так, щоб спорядження, яке Ви найчастіше збираєтеся використовувати найближчим часом, завжди було під рукою. Ймовірно, Ви помітите, що порядок змінюється в залежності від сезону. Якщо зараз літо, Вам захочеться покласти поблизу легший літній одяг і зайнятися водними видами спорту. Взимку Ваша сноубордична куртка повинна бути легкодоступною, якщо захочете покататися на лижах в останню хвилину перед від'їздом.

Від нижньої до верхньої полиці

Якщо у Вас є полички - використовуйте їх по-максимуму. Якщо є гараж і місце в ньому - подумайте про придбання полиць складського типу, які можуть витримати невелику вагу. Такі речі, як спальний мішок, як і раніше варто тримати при більш постійній температурі, вдома.

Зберігайте важкі контейнери зі спорядженням на підлозі або на самих нижніх полицях; на середніх - більш легку екіпіровку, яку Ви збираєтеся використовувати у цьому сезоні; верхні полиці залиште для невеликих предметів, якими користуєтеся дуже рідко.

9. Дозволяйте взуттю провітрюватися
 

Дайте Вашим улюбленим туристичним черевикам трохи повітря. Після того, як Ви очистите черевики від пилу і бруду, посипте їх содою - вона допоможе увібрати неприємний запах і вологу. Через кілька днів струсіть всю соду і приберіть взуття на підлогу, поруч з іншим спорядженням.
 

10. Захистіть від вологи і бактерій
 

Поява вологи - погана подія для Вашого похідного спорядження. Вона може пошкодити ліхтарики та інше електронне обладнання, а також викликати розмноження цвілі і грибка на тканинах. Це призведе до того, що поліуретанове покриття на наметі зруйнується і стане липким.

Перед зберіганням переконайтесь, що все повністю висохло. Відчуваєте, що потребуєте додаткову безпеку? Покладіть на полиці і в ящики з Вашим спорядженням вологопоглинач - наприклад, ті самі маленькі пакетики із силікагелем, які йдуть у всіх взуттєвих коробках. Просто не викидайте їх і зберігайте в окремому місці до наступного використання.

Після того, як всі ці кроки будуть виконані - Ви будете настільки організовані, що Ваші друзі по походам будуть дивуватися, а не готуєтеся Ви таємно до Судного дня. Але, що більш важливо, Ви зможете зібрати своє спорядження за лічені хвилини і відправитися на пошук нових пригод!