Зміст:

 


 

Немає одного єдиного універсального спальника, який підійшов би кожному туристу. Хороший спальний мішок дозволить відпочити з насолодою і відновитися після важкого дня в горах. Це те спорядження, яке має прослужити довгі роки і радувати Вас у кожній поїздці.

При виборі спальника потрібно враховувати набагато більше, ніж відгуки або бюджет. Потрібно подумати про те, як і де Ви збираєтеся його використовувати - не забувайте про можливість різкої зміни погодних умов і перепадах температури.

Нижче представлені рекомендації, яких варто дотримуватися при виборі спального мішка.
 

Вибір спальника за умов використання
 


 

Щоб вибрати найбільш підходящий спальник, для початку визначтеся - куди Ви поїдете і чим будете займатися.

Піша прогулянка по стежці в горах? Спальний мішок повинен бути якомога легшим і компактнішим - придивіться до серії Spark™ і Flame™.
 

 • надлегка тканина, мінімальна вага і компактні габарити
 • утеплювач з гусячого пуху високої якості
   

Відправляєтеся у подорож на байдарках? Технічно продуманий синтетичний спальник Trailhead™ або Quest™ стане кращою страховкою в поїздці у вологому середовищі.
 

 • конструкція WaveLoft™ ддля додаткового тепла і простору
 • застібка-блискавка в ногах для додаткової вентиляції
   

Як вибрати спальний мішок за температурою
 

Якби у спального мішка була тільки одна функція, він би просто підтримував Вас у живих. Спальник ще повинен захищати від переохолодження та інших травм, пов'язаних із застудою. Переконайтеся, що він досить теплий, щоб не тремтіти всю ніч. Поганий сон робить відпочинок на свіжому повітрі виснажливим і неприємним. А в інших складних експедиціях і довгих походах перевтома вкрай небезпечна.

 

Щоб вибрати спальник за температурою необхідно врахувати три показники температурного режиму:
 

 

 • Межа комфорту: це найнижча температура, за якої доросла жінка може комфортно спати в спальному мішку. Якщо ви спите в холоді або очікуєте більш прохолодних умов, розгляньте спальний мішок з рівнем комфорту трохи нижче за очікувану нічну температуру.
 • Нижня межа комфорту: це найнижча температура, за якої дорослий чоловік може спати в мішку без надмірного холоду. Майте на увазі, що особисті переваги та такі фактори, як обмін речовин та шар одягу, можуть впливати на індивідуальний рівень комфорту.
 • Екстремальна межа: це температура, за якої спальний мішок забезпечує виживання, а не комфорт. Зазвичай не рекомендується покладатися на цей рейтинг за регулярного використання, оскільки він не може гарантувати спокійний нічний сон.
   

Вибір температурного діапазону спальника за стандартом EN
 

При виборі правильного температурного діапазону для спальника зверніть увагу на параметр EN. Він не є гарантією тепла для будь-якого виробу. Показник EN дає можливість порівнювати мішки різних брендів - всі компанії проводять абсолютно однакове тестування.


 

Оціночна шкала EN допоможе вибрати спальний мішок, який зігріє при самій низькій температурі під час сну. Більшості чоловіків слід використовувати для цього показник «Нижня межа». Жінкам, які зазвичай сплять в умовах на кілька градусів холодніше, слід посилатися на рейтинг «Комфорта».
 

Особливість жіночих спальників
 

Якщо Ви постійно замерзає під час сну - кращим вибором може стати спеціальний жіночий спальник, такий як Altitude, Journey, Venture або Quest. Усі вони мають додаткову ізоляцію там, де потрібно забезпечити максимальне тепло. Особлива конічна прямокутна форма мішка ширше в стегнах і вуже в плечах.

Пам'ятайте, що модель Women’s Regular призначена для людей ростом до 167 см, аWomen’s Large - до 183 см. Спальники для більш високого зросту можна знайти в нашому асортименті за допомогою фільтра унісекс.

Який спальний мішок вибрати для холодних умов
 

Внутрішня підкладка вздовж блискавок і шийний комір з повною вентиляцією необхідні для збереження тепла в більш холодних умовах. Вони запобігають втраті тепла через блискавку або навколо плечей і захищають від продування. Чудовим варіантом для вирішення такого завдання стане спальник Ascent або Altitude.

Пам'ятайте, що манекен, який використовується в тесті на визначення температури EN, не рухається. Він не втягує холодне повітря у спальний мішок. У реальному світі, де люди рухаються уві сні - ці деталі конструкції життєво важливі.
 

Порада: Розгляньте можливість додавання тепла в спальник за допомогою вкладишаThermolite Reactor Liner/Thermolite Reactor Extreme або мішка для сну Spark 0.


Вибір спального мішка за вагою та матеріалом
 


Є причина, по якій деякі туристи зациклюються на грамах. Коли Ви по кілька днів тягнете спорядження в гору, вся ця вага накопичується і ніби збільшується.
 

У чому переваги пухових спальників
 

Спальники з найкращим співвідношенням тепла до ваги - це пухові спальні мішки. Синтетичний мішок для сну може бути таким же теплим, але зазвичай він важче і більш громіздкий.

Чим вище параметр Loft, тим більш компактним і легким буде спальник при тому ж показнику тепла. 650+ Loft відмінно підходить для автомобільного кемпінгу. Але 750+ і 850+ Loft - стане найкращим варіантом для швидких і легких експедицій.

Якщо Ви зупинитеся на пуховому спальнику - обирайте той, в якому використовується гідрофобний пух етичного походження. Sea to Summit використовують RDS сертифікований пух Ultra-Dry™. Кожен клієнт отримує справжнє посвідчення Responsible Down Standard (RDS), яке гарантує гуманне поводження з тваринами на всіх етапах підготовки пуху.

 

Корисні властивості синтетичних спальників
 

Синтетичні спальні мішки зазвичай важчі і крупніші, ніж пухові. Однак за останні кілька років синтетика пройшла великий шлях. Утеплювачі, такі як Thermolite®, особливо добре імітують кращі якості пуху.

Вид унікальній конструкції Waveloft™ у розрізі

Конструкція має велике значення для отримання максимальної віддачі від синтетичного наповнювача. У спальних мішках Sea to Summit використовується конструкція WaveLoft™- утеплювач закріплюється петлею і вшивається у підкладку. Це допомагає ізолятору отримати додатковий простір і утримувати повітряні кишені. А також виключає можливість заплутування у підкладці, так як всі тканини підкладки прикріплені до тканини оболонки.


Розмір спальника в упакованому вигляді теж має значення
 

Зліва направо: Explore Double, Ascent II, Flame I, Spark I і пляшка висотою 22 см

Д
ля занять байкпакінгом, вело- і мототуризм вкрай важливо, щоб спорядження не займало багато місця в складеному вигляді, при цьому вага не грає значну роль.

У таких поїздках найкомпактніший варіант - це пуховий спальний мішок з легких матеріалів. А компресійний мішок може додатково зменшити розмір в упакованому вигляді на 30-40%. Більшість спальників Sea To Summit поставляються з компресійними мішками, але їх також можна придбати окремо.

Компресійні гермомішки, такі як eVent® Compression Dry Sack та Ultra-Sil® eVent® Compression Dry Sack, захистять спальник від негоди і пошкоджень під час поїздки.


Як підібрати спальний мішок за розміром (зростання та статура)
 

Спальний мішок Journey JoI Спальний мішок Spark Sp1

Спальний мішок Traveller TrII

Спальний мішок Basecamp Synth-BT3

 

При підборі спальника за розміром важливо врахувати довжину:
 

 • Звичайна довжина: стандартні спальні мішки призначені для людей зростом зазвичай до 6 футів (183 см). Якщо ваше зростання знаходиться в цьому діапазоні, спальний мішок звичайного розміру повинен забезпечити зручну посадку.
 • Велика довжина: для вищих людей доступні спальні мішки "довгого" розміру. Вони призначені для людей зростом понад 6 футів (183 см). Для довгого розміру перевірте конкретний діапазон висоти, вказаний виробником.

 

Коли спальник правильно підібраний під особливості Вашої фігури - це забезпечує комфорт і допомагає не здавлювати утеплювач всередині.

І пуховий спальний мішок, і синтетичний повинен рівномірно підніматися для ефективної ізоляції. Якщо він буде занадто тісним, то стисне утеплювач і створить точки холоду. Так що вибирайте відповідну конструкцію з розумом.
 

 • Спальні мішки "унісекс" представлені в діапазоні від вільного крою із завуженим низом до прямокутних форм.
 • Асортимент жіночих - вужчі в плечах і ширші від стегна до коліна. Виміряйте себе і перевірте розміри спальників з різними фільтрами, щоб визначити, який з них краще підходить.

 

Або чому б не спростити собі життя і зупинити вибір на спальному мішку Ember Quilt? Це серйозний технічний і універсальний варіант.
 

Порада: Не варто недооцінювати важливість комфорту. Якщо мішок для сну занадто тісний - Ви будете почувати себе стисненим і повністю позбавленим комфорту. Ось чому навіть самі вузькі спальники Sea To Summit просторіші, ніж інші бренди. У рідкісних випадках, більш облягаючий фасон може стати у нагоді.


Інші особливості спальників
 

Коли основні параметри спальника забезпечені - тепло, вага, компактність та зручність - пора подумати про особливості, які зроблять життя простіше і комфортніше. Ось кілька наших улюблених.
 

Вентиляція повітря
 


 

Конструкція Free-Flow з потрійною блискавкою використовується в спальних мішках Altitude, Ascent, Traverse і Venture.

Самі універсальні спальники - ті, які забезпечують комфортний відпочинок при різних температурах і на різних поверхнях - зазвичай мають кілька варіантів вентиляції. Просто розстебніть спальний мішок, щоб випустити надлишки тепла. Деякі моделі можна повністю розкрити, як ковдру, для свободи рухів і додаткового провітрювання.

Спальники з механізмом Free-Flow, такі як Alpine, Ascent, Altitude, Venture і Traverse можна з'єднати разом.
 


 

У багатьох інших спальниках використовуються додаткові блискавки для свободи рухів ніг або повзунки для вентиляції.
 

Кишені
 


Кишені можуть здатися не найзначнішою особливістю. Але вони дуже зручні, коли потрібно захистити повербанк, ліхтарик, телефон або інше спорядження від мінусової температури.


Zip Coupling
 

Зліва направо: Ascent + Altitude, Trek + Journey

Спальники з функцією Zip Coupling можна з'єднувати один з одним - для більшого простору і комфорту, якщо Ви ночуєте удвох.


 Думайте про систему сну у комплексі
 

Щоб ускладнити ситуацію, Ви повинні запитати себе - як ваш спальний мішок вписується у Вашу систему сну. Йдеться про спальник, килимок, вкладиш та подушку.

Коли справа доходить до організації сну, одне спорядження впливає на інше. Обраний килимок визначить, наскільки теплим повинен бути спальний мішок. Вкладиш підвищить температуру (і збереже спальник в чистоті надовго). Що до подушки - Ви ж не хочете використовувати замість неї чохол з брудними речами? За різницю в 60 г можна дорого заплатити - біль в шиї ще нікому не приносила користь.

 

При пошуку відповідного спального мішка потрібно багато про що подумати. Фахівці нашого інтернет-магазину завжди готові відповісти на Ваші питання і підібрати краще туристичне спорядження!