Зміст:
 

Пух - один із найдавніших ізоляційних матеріалів у світі.

Це також один із найзагадковіших матеріалів. Більшість людей вважають, що утеплювач з пуху є найкращим. Але коли вони стикаються з величезною кількістю спальників, абсолютно різних за матеріалом і характеристикам - порівняння і вибір може привести Вас у глухий кут.

Чому варто обрати спальник із пуху

Пухові спальники пропонують краще співвідношення тепла і компактності, що робить їх фаворитом серед любителів подорожувати без громоздкого знаряддя. Якісний мішок для сну - це пристойна інвестиція, тому варто розібратися, за що Ви платите і на що розраховуєте в поході.


Що знаходиться всередині пухового спальника
 

Коли мова йде про пух, мають на увазі пухнасті скупчення під пір'ям водоплавних птахів - їх природну ізоляцію. Кожен пучок складається з тисячі крихітних волокон, які утримують повітря і тепло.

Пуховий спальний мішок зазвичай наповнений комбінацією цих пучків і пір'я. Справа не в тому, що компанія економить на хорошому матеріалі - пір'я потрібні для того, щоб забезпечити невелику додаткову структуру пучкам м'якого пуху.

Жоден інший матеріал не може зрівнятися за характеристиками, довговічністю, компактністю та повітропроникністю з якісним пухом. Хоча функції синтетичного утеплювача постійно удосконалюються.


Що таке Loft і Fill Power у пухового спальника

Loft і Fill Power - це один і той же показник якості пуху. Чим він вищий, тим більше повітря і тепла зможе утримати спальний мішок. Також цей параметр впливає на компакність.

 

Чим більше число LOFT, тим більш компактні габарити буде мати виріб, без шкоди для теплозберігаючих властивостей.

 

Спальник з високим значенням Loft буде більш стисливим, ніж мішок аналогічного температурного діапазону з низьким параметром.
 

Порада: Чим довше пуховий спальник зберігається у стислому стані - тим більше часу буде потрібно, щоб повернути його в природний стан. Обробка паром значно прискорить процес - використовуйте для цього спеціальний режим в пральній машинці або парогенератор.


Спальник з високим показником Loft - тепліший?
 

Не завжди. Більш високий показник не обов'язково робить Ваш спальник теплішим. Це просто означає, що кількість використовуваного наповнювача менше, ніж у мішку з більш низьким значенням якості пуху для досягнення однакового тепла. Спальний мішок 600+ Loft такий же теплий, як і 850+ Loft - але він не буде таким же легким і стисливим.
 

Асортимент пухових спальних мішків Sea to Summit варіюється від 600+ Loft до 850+ Loft. Щоб обчислити цей показник, зразок пуху вагою в одну унцію стискається, а потім розширюється в спеціальному циліндрі. Загальний об'єм, до якого розширюється пух (виміряний в кубічних дюймах) - це і є наш параметр. Наприклад, спальник 750+ Loft заповнений не менше, ніж на 750 кубічних дюймів (12 л).
 

Рейтинг спальних мішків Sea To Summit

 

Лінійки спальників що мають показник Loft 850+ та є найкомпакнішими та найлегшими у виробника. Ідеальні для альпінізму та високогірних походів, а також для любителів легкохідного туризму.

 

 • Alpine AP
 • Spark SP
 • Flame FM - лінійка жіночих спальників
 • Ember EB


 

 Alpine Ap Spark Sp Flame Fm Ember Eb
  Spark SpO Flame Fm0  
  Spark SpI Flame FmI Ember EbI
Alpine ApII Spark SpII Flame FmII Ember EbII
Alpine ApIII Spark SpIII Flame FmIII Ember EbIII
  Spark SpIV Flame FmIV  


 

Ці Лінійки мають середню компактність та вагу, а показник  LOFT має позначку 750+. Розраховані на багатоденні походи середньої дальності та складності.

 

 • Ascent
 • Altitude AT - жіноча лінійка
 • Explore EX
 • Traveller TR

 


 Ascent Ac Altitude At Explore Ex Traveller Tr
Ascent AcI Altitude AtI Explore Bc Double Traveller TrI
Ascent AcII Altitude AtII Explore ExII Traveller TrII
Ascent AcIII   Explore ExIII  

 

 

Серії спальників з найнижчим показником LOFT 650 та 600+. Підійдуть для подорожей на автомобілі, кемпінгу та нескладних походів.

 

 • Trek TK
 • Journey JO - жіноча лінійка
 • Treeline TL

 


 Trek Tk Journey Jo Treeline TL
Trek TkI Journey JoI Treeline TLI
Trek TkII Journey JoII  
Trek TkIII    

 

Незалежні стандартні тестування спальних мішків
 

 

Пух - це серйозний бізнес, тому незалежні організації, такі як Міжнародна лабораторія по випробуванню пуху і пера (IDFL), а також Стандарт Відповідального Виробництва Пуха (RDS) контролюють якість і виробництво усіх спальників.
 

Вага наповнювача - це те, скільки пуху знаходиться всередині спального мішка. Спальники Sea To Summit мають бірку, на якій вказується кількість пуху, а також габарити і рейтинг EN (європейський стандарт протоколу випробувань).


Міжнародна лабораторія по випробуванню пуху та пера (IDFL)
 

Весь пух від Sea to Summit протестований співробітниками IDFL (і власними лабораторіями бренду) на предмет більше 30 характеристик - включаючи якість, гігієну, безпеку для здоров'я, водостійкість і відсоток вмісту пуху. Цей сертифікат додається до всіх пухових спальників - Sea to Summit одна з небагатьох компаній, які офіційно підтверджують надійність своєї продукції.
 


Стандарт Відповідального Виробництва Пуха (RDS)
 

При наступній покупці, зверніть увагу на наявність сертифікату RDS - гарантія гуманного поводження з гусями та качками, з яких видобувають пух.

Процес сертифікації вимагає наявність фахівців усіх галузей по вирощуванню тварин і поводження з ними, аж до готової продукції і правильного маркування. Документ виключає випадки примусового годування і видалення пуху з живих птахів.


Який тип пуху кращий
 

З багатьох видів пуху можна отримати відмінні спальники. Дизайн також має велике значення, щоб забезпечити максимальне тепло і комфорт.

Якщо кількість пуху в мішку для сну 850+ Loft, він буде легший і компактніший, але дорожчий, ніж аналогічний мішок 750+ Loft. Це ідеально, якщо не любите брати у похід важке спорядження. Але іноді кілька зайвих грамів - це ще не кінець світу. Особливо, якщо подорожуєте на автомобілі.


Будова пухового спальника
 

 • Пуховий спальник - це щось більше, ніж просто утеплювач і показник його якості. Чи дозволяє конструкція спального мішка повністю зігрівати Вас? Чи утримують перегородки ізоляцію там, де вона потрібна? Стратегічне розміщення утеплювача може мати величезне значення.
 • На якість пухового спального мішка впливає безліч факторів, тому його розробка ніколи не буває нудною.
 • Перегорожі в мішках призначені для контролю місця розміщення пуху, запобігають його зміщення і появу точок холоду. Більшість спальників Sea To Summit мають вертикальні перегородки в центральній і верхній частині, а горизонтальні - у нижній. Це допомагає утримувати ізоляцію там, де вона потрібна, коли Ви рухаєтеся уві сні.
 • Тип перегорож. Існують коробчаті, шаруваті, черепіцеподібні та інші, кожна з яких підходить для різних температур. Бічні перегорожі корисні для зупинки руху від передньої частини спальника до задньої. Планки уздовж блискавок захищають від поривів холодного вітру.
 • Об'єм перегорож. Якщо місця виявиться занадто мало - пух не розкриє весь свій потенціал. Занадто багато - і наповнювач буде мігрувати по спальнику.
 • Інтенсивність і напрям підйому перегорож. Пух може підніматися до самого края спальника, забезпечуючи максимальну ізоляцію, в той час як обтягнутий панелями капюшон щільно прилягає при необхідності або лежить рівно для використання в теплу погоду.
   


 

Пуховий спальний мішок і волога погода
 

Пухові спальники багато в чому перевершують синтетичні. Єдиний недолік полягає в тому, що вони погано справляються зі своїми обов'язками, коли намокнуть.

Цю проблему допоможе усунути водовідштовхувальна технологія Ultra-Dry Down™. Оброблений таким способом пух не містить ПФУ, показник якості на 60% вище, вбирає на 30% менше вологи і сохне на 60% швидше, ніж необроблений.
 


 

Цікавий факт: Коли на вулиці абсолютно сухо, пух не зможе повністю розкрити свій потенціал. Для досягнення максимального показника якості потрібна вологість близько 11%.


Чек-лист по вибору пухового спального мішка
 

Наведемо Вам список того, що потрібно перевіряти при покупці спальника:
 

 1. показник якості пуху: наскільки добре стискається мішок і за що Ви платите;
 2. показник EN (якщо є): стандартний метод вимірювання якості;
 3. габарити: чи достатньо компактний і легкий для певних цілей;
 4. сертифікат RDS: гарант хорошого поводження з тваринами;
 5. водовідштовхувальна обробка Ultra-Dry Down ™: проявить себе в дощовий день;
 6. незалежна сертифікація IDFL: експертна перевірка якості;
 7. вага утеплювача: корисно знати для порівняння, скільки Ви отримуєте від кожного продукту;
 8. слід враховувати безліч інших факторів - від крою і матеріалів до способів захисту від вітру і протягів.
   
Порада: Крім технічних характеристик, ще однією перевагою пуху є довговічність при правильному догляді. Прання та сушка - це відмінний спосіб підтримувати зігріваючі властивості спальника.