Зміст:
У недосвідчених туристів завжди знайдеться багато яскравих спогадів про безсонні ночі на природі. Не обов'язково, щоб великі пригоди йшли рука об руку з постійним дискомфортом.
Спочатку, походи асоціювалися зі стражданнями, важкими рюкзаками, неспокійним сном, болями в кінцівках і відліком годин до світанку. Якщо Вам не знайомий нічліг на камінні після того, як дешевий гамак порвався у перший же день, то Ви - щасливчик. Усі ці невдачі в кемпінгу створюють великі історії, а будь-який жахливий сон - це безцінний урок.
Хороший сон на відкритому повітрі може і повинен бути таким же зручним, як і сон на улюбленому ліжку вдома. Після комфортного відпочинку Ви будете відчувати себе відновленим і готовим до будь-яких пригод нового дня! Повірте, правильно підібраний намет завжди кращий брудних хостелів і готелів з низьким рейтингом.
Спальне спорядження пройшло довгий шлях в останні роки: дизайнери знаходять інноваційні способи віддавати пріоритет комфорту і теплу, зберігаючи при цьому компактну і легку упаковку.
Нижче представлені наші рекомендації, які допоможуть забезпечити безперервний сон під час грандіозних або невеликих поїздок у різних кліматичних умовах, використовуючи одну систему сну. Ви навчитеся створювати комфорт, де б не знаходилися, навіть в найхолодніші ночі.
1. Знайдіть правильну систему сну
Досвідчені консультанти в режимі онлайн-чату або по телефону допоможуть вибрати найбільш підходяще під Ваші запити спорядження, яке прослужить довгі роки. Наш інтернет-магазин пропонує зручну фільтрацію для створення ідеальної системи сну.
Якщо ж Ви хочете самостійно підібрати туристичну екіпіровку - читайте далі!
2. Оберіть підходящий параметр R-Value
При виборі килимка для сну часто не звертають уваги на важливі деталі і характеристики. А саме вони суттєво впливають на тепло під час сну.
Спальний килимок повинен бути розрахований на відповідність нічних температур і умов ночівлі в 90% випадків. З рештою 10% холоднішої і суворої погоди Ви можете впоратися, проявивши деяку винахідливість.
Типовим показником теплоти килимка для сну є R-value (величина опору). Коефіцієнт R відображає здатність килимка перешкоджати холодному снігу або землі поглинати тепло. Для тривалої подорожі в горах підійде спеціально розроблений жіночий килимок Comfort Light Insulated Air Sprung Cell. Він трохи ширше, ніж унісекс-моделі, що дозволяє не сковувати рухи тіла під час неспокійного сну. R-Value килимка становить 3,9 (за результатами нового тестування ASTM F3340-18), що дозволяє комфортно відчувати себе при різкому зниженні температури повітря.
3. Оберіть між спальником та квілтом
Спальний мішок, який щільно прилягає до тіла і ідеально повторює його анатомічні форми - прекрасна річ. Це допомагає утримувати тепло під час рухів тіла і не переривати комфортний сон. Єдиний мінус - це блискавки, які через кілька сотень ночей можуть поламатися. Тому переконайтеся, що всі елементи Вашого спального мішка якісні та надійні.
Відмінним вибором для кемпінгу на машині, літнього велотуризму або легкого трекінгу стане спальник-квілт Ember EbIII Regular, який представляє собою пухову ковдру. Він не тільки дуже теплий і компактний, але також не вбирає вологу, що продовжує термін служби.
Перевага квілта у тому, що він дає максимум тепла при мінімальній вазі. У прохолодну погоду можна затягнути або зістібнути нижню частину і сформувати своєрідний бокс для ніг. Для надійного з'єднання з килимком є відповідні затяжки та фіксатори, так що холодне повітря не зможе потрапити всередину.
4. Оберіть для себе оптимальний матеріал спальника
Обидва типи спальників мають свої переваги та недоліки. У більш тривалих походах або велосипедних прогулянках важливими факторами є компактність і довговічність. Для таких поїздок краще буде пуховий спальник через його стисливість і теплоту. Однак, якщо Ви вирішили заночувати у вологому, сирому середовищі - пух може бути не кращим варіантом. Він довше і складніше сохне, що може привести до утворення цвілі і порушення зігріваючих властивостей.
Дізнайтеся більше, як вибрати спальний мішок
Ще статті по темі:
У сезон дощів сушка спальника після використання займає багато часу. Найкраще скористатися найближчим готелем зі зручностями, де Вам допоможуть з цим процесом. Але якщо компактність, вага і довговічність не є головними критеріями - синтетичний спальний мішок може стати найкращим варіантом для туризму у вологих умовах.
5. Утепліть спальник
Отримати ще більше тепла під час сну Вам допоможе спальний мішок серії Alpine. Але все ж, перед покупкою спробуйте використати стандартні способи для збільшення комфортної температури спальника.
Переваги використання вкладиша
Вкладиші в спальник можуть додати спальному мішку кілька додаткових градусів. Вони зберігають спальник в чистоті, що дозволяє підтримувати довговічність та ізолюючі властивості. У холодну пору року використовуйте вкладиш Thermolite Reactor Fleece Liner разом зі спальним мішком, а в теплу погоду - як самостійне спорядження.
Завдяки затяжці, простий в експлуатації капюшон захистить шию і голову від протягів. Мінімальна вага і компактна упаковка дозволяє не займати багато місця в рюкзаку.
Використуйте декілька шарів
Один із найпростіших способів добре виспатися - це використовувати кілька теплих шарів для сну. Додатковий одяг може бути різницею між тремтінням всю ніч і комфортним відпочинком. Шари з флісу і пуху легко додадуть додаткові градуси для сну. Дощовик також допоможе утримати тепло Вашого тіла (якщо немає нічого іншого під рукою).
Туристична термоковдра
Хоча придбання такого спорядження не обов'язково, але під час дуже холодних ночей термоковдра може врятувати від невдалого відпочинку та застуди. Вона вловлює все тепло тіла і відображає його у Вашу сторону. Єдина проблема - це конденсат, який утворюється між спальником і ковдрою, особливо якщо у Вас немає можливості її висушити на наступний день. Термоковдру можна покласти під килимок для сну, щоб холодний сніг або вологий грунт під наметом не вплинули на сон.
Великі сміттєві мішки
В екстреній ситуації великий мішок для сміття можна використовувати як зігріваючу ковдру. Перевага мішка в тому, що Ви можете знайти його всюди і використовувати всередині спальника в якості імпровізованого вкладиша. Хоча конденсація все ще може бути проблемою - краще бути вологим та теплим, ніж сухим і холодним.
6. Оберіть правильне укриття від негоди
Туристичний намет, тент, плівка для укриття, нейлонова тканина, бівак - все це заплутаний лабіринт палатного жаргону. Кожен має свої переваги і недоліки щодо ваги, тепла та комфорту.
Вам не потрібен камін посеред лісу, щоб зігрітися в холодну ніч. Знайдіть для себе найбільш підходящий захист від вітру, дощу і комах. Гарне укриття може істотно вплинути на якість сну і, безумовно, додасть кілька додаткових градусів тепла.
7. Подумайте про те, де буде відпочивати Ваша голова
Туристична подушка - відмінний спосіб підвищити комфорт. Особливо зимовими ночами, коли пуховик краще одягнути на себе, а не класти на нього голову. Завдяки системі Pillow Lock Вам не доведеться турбуватися про те, що легка подушка буде ковзати і рухатися посеред ночі.
8. Зігрійтеся перед сном
Перед сном рекомендуємо з'їсти гарячу їжу, зняти весь мокрий одяг і переодягнутися в чистий. Випийте чашку чаю, щоб зігріти руки. Наповніть літрову пляшку теплою водою, щоб зігріти ноги.
Можливо, Ви навіть захочете зробити кілька стрибків або вправ для підняття температури тіла - ізоляція не створює тепло, а тільки утримує його.
9. Лягайте спати на заході, прокидайтеся - на світанку
Перед тим, як зануритися в сон - відмовтеся від кофеїну і гаджетів з яскравим екраном. Замість того щоб дивитися фільми чи гортати новинну стрічку в соц мережах, використовуйте електронну книгу або книгу в м'якій обкладинці + налобний ліхтар. Читайте доти, поки очі не почнуть самі закриватися - повне виснаження допоможе не тільки легко заснути, але й добре виспатися без раптових пробуджень посеред ночі.
10. Розбийте табір у правильному місці
Кемпінг, розташований на нерівній місцевості або на схилі завжди приносить одні й ті ж нещастя - зісковзування з килимка, перекочування уві сні, горбки і колючі виступи. Навіть якщо Ви втомилися і валитесь з ніг - знайдіть у собі сили пройтися трохи далі, щоб обрати найбільш підходяще місце для сну. Уникайте відкритих ділянок, дерев з сухими звисаючими гілками і використовуйте природну рослинність для захисту від вітру.
11. Переконайтеся, що поруч нікого немає
Ще одна складова хорошого сну на відкритому повітрі - це забезпечення безпеки. Одна з багатьох речей, які туристи пізнають з досвідом - це бути подалі від сторонніх очей.
Не розбивайте табір близько до дороги. Залишайтеся непомітним і не привертайте увагу. Ви ж не хочете, щоб Вам заважали фари стороннього автомобіля або гучна музика? А галаслива компанія під впливом алкогольного сп'яніння і зовсім може стати загрозою для життя.
12. Якщо потрібно в туалет - не терпіть
Запам'ятайте наші слова - не стримуйтеся! Навіть якщо за межами намету занадто темно і холодно, спорожнений сечовий міхур полегшить Ваші страждання і не буде заважати солодкому сну.
13. Провітрюйте спальний мішок
Щоб продовжити термін служби системи сну і переконатися, що Ви готові до наступної подорожі - корисно виробити звичку сушити все спорядження на повітрі після кожної поїздки. Спальні мішки та килимки особливо схильні до цвілі, якщо не зберігати їх далеко від вологи.
14. Бережіть дихання
Щоб уникнути попадання вологи і тепла в килимок для сну - використовуйте насос Airstream Pumpsack. Він йде у комплекті з надувними килимками Sea to Summit і допомагає накачувати ідеальну кількість повітря з мінімальними зусиллями.
Тепле повітря займає більше об'єму, ніж холодне. Тому, якщо Ви надували килимок своїм диханням - тепле повітря може конденсуватися протягом ночі і до ранку килимок провісне. Використання насоса запобігатиме потраплянню неприємного запаху з рота і розмноженню бактерій всередині килимка.
15. Тримайте себе і своє спорядження в сухості
Подбайте про те, щоб спальний мішок завжди зберігався в компресіонному гермомішку як на випадок зливи, так і для максимального пакування.
Компресійні мішки відмінно підходять для транспортування, але коли Ви повернетеся додому - пуховий спальник потрібно зберігати в стислому стані, щоб продовжити термін його служби.
Для тривалих подорожей по декільком кліматичним зонам знайдіть щось комфортне у середньому діапазоні. Подивіться на різницю температур під час поїздки і дізнайтеся, чого очікувати у найтепліші та найхолодніші ночі. У будь-якій точці світу легко купити додатковий теплий одяг, але знайти хороше спорядження далеко від дому часто буває важко.
16. Довіряйте своєму спорядженню для сну
Спіть з чистою совістю - купивши що-небудь один раз. Інвестиція у хорошу систему, яка буде міцною, надійною і підкріпленою гарантіями, повинна служити Вам довгі роки. Поношене спорядження теж непоганий варіант, особливо з урахуванням великих можливостей придбання вуличного спорядження.
Слідуйте своєму інстинкту: вибирайте краще, що Ви можете собі дозволити і подумайте про те, що може стати в нагоді у майбутньому. Це гарантує, що Ви завжди будете готові продовжувати насолоджуватися чудовими місцями природи і відкривати нові вершини.
Заощадивши на одному спорядженні, Ви можете повністю зруйнувати концепцію ідеального сну.