Пуховий спальник - хороша інвестиція. При правильному догляді він зігріватиме вас довгі роки. Однак бруд і засалювання можуть істотно скоротити

термін служби пухового спальника. Проникаючи всередину, вони забивають пухові волокна і знижують їхні теплоізоляційні властивості.

Як часто прати?

Не потрібно прати спальник після кожного походу. Невеликі забруднення краще ліквідувати локально за допомогою миючого розчину і губки. Приблизно раз на рік оглядайте свій спальний мішок. Значні сліди сажі, бруду, грудочки пуху або засмальцьовані ділянки говорять про те, що з пранням не варто затягувати.

Вибір миючого засобу

Для наповнення більшості пухових спальних мішків використовується силіконізований пух Loft ULTRA-DRY Down®. Звичайні миючі засоби можуть пошкодити просочення наповнювача. Тому дуже важливо підібрати правильний засіб прання. Більшість роздрібних магазинів продають спеціально розроблені засоби для прання пухових речей, які підходять і для прання спальника.

Ручне або машинне прання

Ручне прання більш делікатне, ніж машинне. Машинне прання не потребує значних фізичних зусиль, однак вимагає наявності спеціальних режимів делікатного прання або ж програми для прання пухових речей. Нижче розглянемо обидва способи.

Ручне прання

1. Перед пранням виверніть спальний мішок. Це полегшить його змочування і допоможе краще відіпрати внутрішню тканину. Потім покладіть його в ванну, додайте достатню кількість помірно теплої води і миючого засобу.

2. Акуратно розімніть спальний мішок, щоб мильна вода пройшла через нього. Але не підіймайте, оскільки це може пошкодити структуру пухового наповнювача. Не треба викручувати спальний мішок, застосовуйте максимально дбайливі рухи.

3. Полощіть у великій кількості води до зникнення піни. Адже залишки миючого засобу здатні знизити теплоізоляційні властивості пуху.

Машинне прання 

1. Краще обирати пральну машину з вертикальним завантаженням. Оскільки пластикові крила барабана з класичним горизонтальним завантаженням можуть пошкодити наповнювач.

2. Виберіть спеціальний режим для пуховиків або ж встановіть делікатне ручне прання з температурою не вище 40°C. Встановіть режим додаткового полоскання, а також мінімальні оберти віджиму.

3. Після закінчення прання не поспішайте відразу виймати спальник з барабана машини. Мокрий пух своєю вагою може пошкодити внутрішні перегородки спального мішка. Залиште спальник в барабані машини приблизно на півгодини, щоб зайва вода стекла самостійно.

Сушка пухового спального мішка

Сушка - дуже важлива частина чистки пухового спального мішка. Як правило, це досить довгий процес, до якого потрібно підійти відповідально.

  • При ручному способі сушки спальник необхідно розкласти горизонтально в добре провітрюваному місці і періодично струшувати. Цей спосіб є більш тривалим. Пам'ятайте, що грудки в наповнювачі - ознака вологого пуху, який слід досушити.
  • При машинному способі сушки рекомендуємо додати в барабан декілька тенісних м’ячиків, вони допоможуть розбити грудочки пуху. Встановіть самий делікатний режим сушки. До повного висихання може знадобитися близько 6-10 повторень циклу. 

Майте на увазі, коли спальник починає підсихати, його теплоізолюючі властивості збільшуються. Це може призводити до перегріву барабану. Тож стежте за цим показником і періодично діставайте спальник з барабану для охолодження. 

Зверніть увагу: Після прання і просушування спальник необхідно залишити в добре провітрюваному місці мінімум на 48 годин. Інакше волога, що залишилася всередині, може призвести до утворення грибка і неприємного запаху.

 

Корисна порада: Щоб спальний мішок довше залишався чистим, використовуйте спеціальні вкладиші. Наприклад, серія вкладишів Thermolite Reactor має зігріваючий ефект і може бути використана як самостійний спальник для теплої погоди. А вкладиш Adaptor COOLMAX пристосовується до температур і вологості. З ним вам буде однаково комфортно і влітку, і в холодні пори року.